Головна » 2016 » Сентябрь » 25 » День партизанської слави
15:07
День партизанської слави

22 вересня 2001 року, в день 60-ї річниці з початку підпільно-партизанського руху в Україні в роки Великої Вітчизняної війни, у нашій країні вперше відзначався День партизанської слави, встановлений Указом Президента України № 1020/2001 від 30.10.2001.
Свято партизанської слави встановлено в Україні «...на підтримку ініціативи ветеранів війни та з метою всенародного вшанування подвигу партизанів і підпільників у період Великої Вітчизняної війни 1941-1945 років, увічнення їхньої пам'яті...».
Це - державне визнання внеску народних месників у велику Перемогу над нацизмом, відновлення історичної справедливості щодо масової участі українського народу у визвольній боротьбі проти гітлерівської навали. Це - свято людей сильних духом і з чистою совістю, які не шкодували життя для перемоги над ненависним ворогом.
22 вересня 2016 року у Ялосовецькій загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів Хорольська центральна районна бібліотека та хор ветеранів війни та праці „Надвечір’я” спільно з адміністрацією школи провели літературно-музичну годину „Не обміліє пам’ять віку, в серцях хорольців буде жить”.
Познайомивши присутніх із рухом опору нациським окупантам на Хорольщині в 1941-1943 роках, працівники бібліотеки розповіли про жителів Хорольщини, які врятували чимало військовополонених із табору смерті „Хорольська яма”. Бібліотекарі познайомили молоде покоління з долями розстріляних нацистами Галини Коваленко з Андріївки, родини Сірченків з села Павленки. З великою цікавістю присутні слухали розповідь про Юрія Яковича Палія, який був членом підпільної організації, імпровізований штаб підпілля якої знаходився в селі Вишняки.
Розповіді бібліотекарів супроводжували пісні на військову тематику у виконанні учасників хору ветеранів війни та праці „Надвечір’я” під керівництвом Заслужених працівників культури Анатолія Демента та Анатолія Темника.

Переглядів: 70 | Додав: Адм | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]