Головна » 2017 » Январь » 30 » Вшанування Героїв Крут
18:28
Вшанування Героїв Крут

29 січня українці вшановують пам'ять Героїв Крут. У цей день у 1918 році українські курсанти, студенти та гімназисти полягли на залізничній станції Крути неподалік від села Пам'ятне у зіткненні з армією більшовиків. Українські герої протистояли у бою з більшовиками протягом майже п'яти годин, хоч кількість курсантів та "Вільного козацтва" була в десять разів меншою від складу більшовицької армії під командуванням есерівця Михайла Муравйова. В історичному зіткненні українці знищили понад 300 агресорів. Утрати українських військ під Крутами оцінюють у 70–100 загиблих, за сучасними підрахунками. Серед них – 37–39 вбитих у бою та розстріляних студентів i гімназистів.
Бій українських вояків проти більшовицької армії на станції Крути затримав ворога на чотири дні. Таким чином добровольці утримали столицю на час, необхідний для укладання Брест-Литовського миру, який фактично означав міжнародне визнання української незалежності. З того часу минуло майже сто років, а відважні українці знову змушені обороняти власну незалежність ціною людських життів.

27 січня 2017 року старшокласники Ялосовецької школи підготували вечір пам"яті "Герої Крут - для нащадків взірець". на якому наголосили, що битва під Крутами - це символ нескореного духу нашої нації.
Немає любові понад ту,
Що окропила кров"ю Крути,
І ту гарячу кров святу
Повік Вкраїні не забути.

 

Переглядів: 82 | Додав: Адм | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]